هفت کالبد

هفت کالبد

انسان موجودی بی‌نظیر است. او تنها از یک بعد و یک بدن تشکیل نمی‌شود، بنابراین تنها حواس پنجگانه را هم ندارد. انسان دارای یک طبیعت درونی و احساسات بالا است. زمانی که با قلب خود چیزی را احساس می‌کنید، این احساس فراتر از حواس پنجگانه است، و یا زمانی که به موضوعی فکر می‌کنید و از حواس فیزیکی استفاده نمی‌کنید.

بدن انسان از هفت کالبد تشکیل شده است. شاید این جمله در ابتدا به نظر عجیب برسد، اما با تمرین و احساس کالبدها، می‌توانید حقیقت آنها را درک کنید.

هر یک از این کالبدها با یکی از چاکراهای بدن در ارتباط است و اطلاعات خود را از طریق چاکرا دریافت می‌کند و انرژی خود را از طریق آن به محیط اطراف منتقل می‌کند.

بسیاری از اعمال و رفتارهای ما تحت کنترل این کالبدها قرار دارد که به طور ناخودآگاه در زندگی روزمره ما ظاهر می‌شوند. با شناخت این کالبدها و تأثیرات آنها، می‌توانیم رفتار خود را کنترل کنیم و از طریق آن، بهتر خود را بشناسیم.

این کالبدها در واقع ارتعاشاتی از انرژی هستند که با فرکانس‌های مختلف ظاهر می‌شوند و هر یک از این فرکانس‌ها می‌تواند رنگی خاص را ایجاد کند که مجموعه این رنگ‌ها با یکدیگر رنگ زمینه هاله اطراف شخص را تشکیل می‌دهد. هر تغییر احساسی یا افکاری در افراد باعث تغییر رنگ در هاله می‌شود.

این ارتعاشات باعث ایجاد امواج خاصی در اطراف فرد می‌شود و یکی از دلایل جذب یا دفع افراد همین امر است. آیا تا به حال تجربه کرده‌اید که یک فرد در اولین دیدار بسیار دلنشین به نظر می‌رسد یا برعکس، با دیدن شخصی انزجار از آن فرد پیدا می‌کنید؟ این موضوع به انرژی موجود در افراد وابسته است. در ادامه، به توضیح مختصر این هفت کالبد می‌پردازیم:

  1. بدن مادی: بدن مادی، بدن فیزیکی است که حواس به آن قابل درک هستند. این بدن حداقل انرژی را دارد و از حداقل فرکانس برخوردار است. اگر عملکرد آن نامناسب باشد، به دلیل نقصی در سیستم چاکرا است.
  2. بدن اتری: این بدن مانند بدن فیزیکی به شکل و ابعاد است، اما از لحاظ جفت‌اندازی، با بدن اتری است. این بدن مسئول شکل دادن به بدن فیزیکی، خلاقیت و تمام حس‌های مادی است.
  3. بدن اختری: این بدن مرتبط با احساسات و ویژگی‌های شخصیتی است. فضای این بدن به اندازه بدن فیزیکی است و شبیه ابر است که در همه جهات حرکت می‌کند.
  4. بدن ذهنی: بدن ذهنی بالاترین سطح امواج انرژی را دارد که از بقیه کالبدها بیشتر است. این بدن محل افکار، اعتقادات، عقل و منطق ماست.
  5. بدن روحانی: بدن روحانی دارای بالاترین فرکانس‌های انرژی است. این کالبد ما را به هستی الهی وصل می‌کند و از این طریق اعمال ما همراه با قدرت، برکت و عشق می‌شود.
  6. بدن کیهانی: این بدن وحدت و اتحاد را نشان می‌دهد. حالت درونی دارد و حرکت از هستی به سوی ناهستی است.
  7. بدن نیروانی: بدن نهایت کالبدهای انرژی و لطیف انسان است که به سرچشمه اصلی آفرینش و فنا دست می‌یابد.

گستردگی و درخشندگی رنگ‌های هاله به پیشرفت و تعالی روحی فرد بستگی دارد. اگر هاله مشکلی داشته باشد یا رنگ آن تغییر کند، ممکن است نشانه‌ای از بیماری و مشکلات روحی و ذهنی باشد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
اسکرول به بالا