عزت نفس

افزایش عزت نفس با هیپنوتیزم

عزت نفس
عزت نفس

تعریف عزت نفس

عزت نفس یعنی من توانمند و ارزشمند هستم و صلاحیت یک زندگی شاد و موفق را دارم. به علاوه تمام موجودات و انسان ها نیز ارزشمند هستند و صلاحیت یک زندگی شاد و موفق را دارند.

تعریف اعتماد به نفس

در حالت کلی تصویر ذهنی مثبتی که شما نسبت به توانایی انجام کار و داشتن مهارت در انجام کارهای خودتان دارید، اعتماد به نفس نامیده می‌شود.

 

تفاوت عزت نفس و اعتماد به نفس

 

اعتماد به نفس در واقع یکی از عناصر سازنده عزت نفس است. بنابراین می‌توان گفت داشتن عزت نفس و اعتماد به نفس مکمل یکدیگر هستند.

اعتماد به نفس در دو حالت می‌تواند منجر به افزایش عزت نفس میشود

• در صورتی که اعتماد به نفس در زمینه ارزش فردی سنجیده شود. برای مثال در صورتی که شما برقراری ارتباط با دیگران را توانمندی ارزشمندی بدانید، در این صورت افزایش اعتماد به نفس شما در برقراری ارتباط با دیگران سبب افزایش عزت نفس شما نیز می شود.
• در صورتی که اعتماد به نفس با احساس ارزشمندی و شایستگی همراه شود، در این صورت شما از عزت نفس سالم و بالایی نیز برخوردار خواهید شد.

هیپنوتیزم درمانی می تواند طرز فکر شما را تغییر دهد؟

شما می توانید از افکار، چرخه ها و اعمال محدود کننده رها شوید . هیپنوتیزم درمانی می تواند به شما کمک کند تا ذهن خود را دوباره آموزش دهید و بنابراین تمام جنبه های زندگی خود را تقویت کنید.

آیا هیپنوتیزم درمانی می تواند شما را خوشحال کند؟

خودهیپنوتیزم به شما کمک می کند پیام های ناخودآگاه منفی را در ذهن خود خاموش کنید و به شما کمک می کند تا روی پیام های مثبت تمرکز کنید. با کمک تمرین خودهیپنوتیزم شادی خود را افزایش دهید، دوباره یاد خواهید گرفت که از چیزهای ساده زندگی لذت ببرید. …

هیپنوتیزم درمانی چگونه عزت نفس را بالا میبرد؟

 

تجربه ۲۵۰ سال گذشته نشان داده هیپنوتیزم روش فوق العاده ای برای افزایش عزت نفس است.
برای پروش یک الگو تفکر مثبت جدید، باید الگو ی قدیمی و منفی را را رها کنید. این کار برای انسان ها بسیار سخت و نشدنی است بنابراین اینجاست که هیپنوتیزم به صورت معجزه اسا به کمک می آید.

وقتی انسان هیپنوتیزم میشود انعطاف ذهنی ویژه ای از خود نشان میدهد و ذهن آماده برنامه ریزی جدید و نوینی می گردد بنا براین با کمک هیپنوتیزم الگو های منفی و مسدود کننده کهنه و گذشته به راحتی می شکند و از بین میرود و الگو جدیدشکل میگیرد همچنین هیپنوتیزم میتواند به شما کمک کند تا باور های محدود کننده در مورد خود را بشناسید و از بین ببرید و عزت نفس خود را افزایش دهید.

وقتی موقعیت یا چالش های خاصی باعث ترس های عمیق میشوند تمایل داریم از ان ها دوری کنیم که همین موجب کاهش عزت نفس و اعتماد به نفس شما میشود و هیپنوتیزم با توانا کردن شما در مواجه با این موقعیت ها این دو مولفه (عزت نفس و اعتماد به نفس)را در شما افزایش خواهد داد.

چگونه عزت نفس خود را بازسازی کنم؟

1. مراقب خودگویی باشید.
2. زمانی را که با افرادی سپری می‌کنید که باعث می‌شوند احساس ضعف کنید، محدود کنید.
3. همه چیز را به اقدامات نوجوانانه تقسیم کنید.
4. برای تمرین مراقبت از خود تلاش هماهنگ کنید.
5. از مقایسه خود با دیگران دست بردارید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
اسکرول به بالا